Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Доброго дня шановні читачі !
На календарі 18 жовтня, середа ! Добігають кінця останні теплі дні, а мені ще так хочеться тепла. Ну чому саме літо минає так швидко?!
Вважаю за необхідне спершу представитися. Я, Карпенко Василь Петрович, працюю на посаді старшого судового розпорядника Гребінківського районного суду Полтавської області.
Хто такий судовий розпорядник запитаєте ви? Відповідаю: судовий розпорядник – це посадова особа, обов’язки та завдання якої спрямовані на забезпечення додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні.
У апаратах обласних судів, вищих спеціалізованих діють цілі служби судових розпорядників, а у звичайних районних судах, зазвичай, обмежуються лише посадою старшого судового розпорядника.
До основних завдань судового розпорядника належать забезпечення: 1) додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил; 2) виконання учасниками судового процесу та іншими особами, які перебувають у залі судового засідання, розпоряджень головуючого судді в судовому засіданні; 3) взаємодія з Національною поліцією України, Національною гвардією України щодо підтримання громадського порядку в залі судового засідання та у приміщенні суду.
Зупинюся трішки на правах судових розпорядників. Так, судовий розпорядник має право 1) за дорученням головуючого судді робити зауваження учасникам судового процесу та іншим особам, присутнім у залі судового засідання, у разі порушення ними встановлених правил або невиконання розпоряджень головуючого в судовому засіданні, вимагати від таких осіб додержання порядку та вживати відповідних заходів щодо усунення порушень; 2) звертатися до Національної поліції України, Національної гвардії України у випадках порушень громадського порядку в приміщенні суду та з метою затримання осіб, які чинять протиправні дії; 3) видаляти із зали судового засідання за розпорядженням головуючого судді осіб, які відмовляються виконувати його законні вимоги, проявляють неповагу до суду та порушують процесуальний порядок здійснення судочинства; 4) видаляти із приміщення суду за розпорядженням голови суду осіб, які проявляють неповагу до суду та порушують громадський порядок у приміщенні суду; 5) складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою та другою статті 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З 9-00 год. до 16-30 год. я перебував у судових засіданнях. Здебільшого до слухання сьогодні були призначені цивільні справи, однак після обіду мали місце і кримінальні. Порушень встановлених правил учасниками процесу зафіксовано не було, всі були чемні та чітко виконували розпорядження головуючих суддів.
Всім бажаю гарного вечора та дякую за увагу !