flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЄС надає консультативну підтримку Вищій раді юстиції у розробці та впровадженні змін до законодавства у процесі судової реформи

27 квітня 2016, 16:06

26 квітня 2016 року у ВРЮ пройшла зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка зі стратегічним радником з питань судової реформи Консультативної місії ЄС із реформ цивільного сектору безпеки Джонном Каббоном. Участь у зустрічі також узяла спеціаліст з питань реформування судової системи Консультативної місії Олена Точиловська. Від секретаріату ВРЮ: радник Голови Вищої ради юстиції Дар’я Богатчук та начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Оксана Лисенко.

Консультативна місія Європейського Союзу з реформ цивільного сектору безпеки була започаткована на прохання українського уряду з метою надання необхідної консультативної допомоги для планування та реалізації задекларованих реформ, які забезпечать безпеку та верховенство права в Україні, сприятимуть узгодженню підтримки ЄС з одночасними реформами в судовій, оборонній сферах та діями міжнародного співтовариства з надання підтримки України. Як наголосив на початку зустрічі Джонн Каббон, Місія готова надати Вищій раді юстиції необхідну консультативну та експертну допомогу з питань діяльності Ради та у питаннях стратегії розвитку судової системи України.

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк ознайомив учасників зустрічі з результатами та напрямами поточної діяльності Вищої ради юстиції, розповів про результати розгляду висновків Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції та матеріалів щодо суддів, які ТСК не встигла розглянути, наголосив на особливостях структурної організації органів у сфері судової влади в Україні та проблемах їх взаємодії. Крім того, предметом обговорення стали питання процедури та обсягу перегляду рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції Вищим адміністративним судом України та Верховним Судом України, ключові новели Проекту змін до Конституції України в частині правосуддя та інші питання.

Джон Каббон зауважив про складність структурної побудови судової системи України та законодавчої бази, яка регулює нині питання її діяльності, зазначивши, що експерти Місії готові оперативно надати Вищій раді юстиції необхідну консультативну допомогу для вивчення та впровадження найкращих стандартів та практик Європейського Союзу у цій сфері.

Ігор Бенедисюк повідомив представників Консультативної місії ЄС про ініціативу створення у Вищій раді юстиції робочої групи з метою напрацювання нової концепції взаємодії органів у сфері судової влади з урахуванням змін до Основного Закону України. Учасники зустрічі домовилися про співробітництво у цій сфері та участь експертів Консультативної місії ЄС у діяльності робочої групи та наданні іншої консультативної допомоги Вищій раді юстиції у процесі впровадження судової реформи.

ДОВІДКА.  Консультативна місія Європейського Союзу з реформ цивільного сектору безпеки була створена на прохання української сторони в рамках Спільної політики ЄС у галузі безпеки та оборони, розробленої на підставі Угоди між Україною та ЄС щодо статусу Консультативної Місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України, підписаної 17 листопада 2014 року, та Закону України від 4 лютого 2015 року «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо статусу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні)». 

Радники Місії насамперед зосередять увагу на підтримці розробки стратегій безпеки та швидкому впровадженні реформ у координації та взаємодії  з іншими зусиллями ЄС та інших міжнародних партнерів. Для реалізація завдань Місії Радники ЄС запровадили стратегічне консультування на центральному та регіональному рівнях при плануванні та здійсненні короткострокових і середньострокових заходів щодо реформ; продовження співпраці та координації дій з ЄС у поточних або майбутніх проектах та програмах, а також з діяльністю інших міжнародних суб’єктів, що беруть участь у подібних заходах в Україні.