Затвердження Правил планується на найближчому засіданні РСУ.
Дотримання правил працівниками поширюватиметься на позаробочий час та навіть після припинення роботи в апараті суду.
Ці Правила встановлюють стандарти поведінки працівників апарату суду, які ґрунтуються на засадах доброчесності, дотриманні особистої та професійної етики і спрямовані на зміцнення авторитету, незалежності й ефективності судової влади, підвищення суспільної довіри до суду.
З̲о̲к̲р̲е̲м̲а̲,̲ ̲з̲г̲і̲д̲н̲о̲ ̲о̲н̲о̲в̲л̲е̲н̲и̲х̲ ̲п̲р̲а̲в̲и̲л̲ ̲п̲р̲а̲ц̲і̲в̲н̲и̲к̲ ̲Н̲Е̲ ̲п̲о̲в̲и̲н̲е̲н̲:̲
робити публічні заяви по суті справ, які перебувають у провадженні суду, коментувати судові рішення, якщо це не входить до посадових обов’язків та не здійснюється на виконання доручення керівництва у встановленому порядку, ставити під сумнів судові рішення;
критикувати професійні дії суддів і працівників апарату суду, а також допускати публічні висловлювання, оцінки негативного характеру щодо діяльності органів державної влади, їх керівників, включаючи суд.
Також працівників апарату суду зобов’яжуть:
уникати поширення чуток чи обговорення особистого або сімейного життя своїх колег, критикувати поведінку (вчинки) колег, членів їх сімей та інших близьких осіб;
не вживати невластивої діловому стилю лексики;
дотримуватися ділового стилю в одязі, носити на видному місці бейдж із зазначенням прізвища, імені, по батькові та посади.
У РСУ зазначили, що Правила розроблено відповідно до Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Положення про помічника судді, інших законодавчих та нормативно-правових актів. Їх уже надіслано до Державної судової адміністрації України та в органи суддівського врядування.